Унікальні джерела

Кожна з наших мінеральних вод є неповторною за своїм складом, що визнано високими Державними стандартами.

«Поляна Купель -5», «Поляна Квасова-8», «Лужанська», «Шаянська» та «Вершина (Ждимир)» включені до Державного реєстру мінеральних вод України і відповідають вимогам ДСТУ 878-93  “Води мінеральні фасовані. Технічні умови”.

Вивчаючи родовища мінеральних вод Свалявщини, вчені-геологи дійшли висновку, що їх геологічний вік перевищує 65 млн.років і належить до періоду верхньої крейди. Карпатські гори утворилися внаслідок Альпійських горотворчих процесів близько 1,5 млн.років тому. Під час землетрусів та коливань земної кори з’явилися гігантські розколини та складки і вода виявилася заточеною у величезних підземних резервуарах, де тисячоліттями вбирала в себе чарівні сили матінки-природи, збагачуючись солями та мінералами.

Мінеральні води Закарпаття відомі більше 500 років. У грамотах угорського короля 1463 року згадуються чудодійні джерела поблизу Сваляви. У 1800 р. свалявська мінеральна вода експортувалася у Вену та Париж у якості дорогого столового напою. У 1812 році існуючі заводи розливали 150-180 тис.пляшок мінеральної води. У 1842 р. у Будапешті мінеральна вода Свалявщини була визнана однією з найкращих, а у 1855 р. отримала золотий диплом на виставці у Парижі. Промислова розробка почалася у 40-і роки 19 століття. У 1892 році за часів Австро-Угорщини був організований курорт Поляна, де вперше офіційно почали використовувати мінеральну воду з лікувальною метою і побудували завод з розливу мінеральної води.

За фізико-хімічними параметрами мінеральні води регіону належать до корисних копалин загальнодержавного значення. Родовища, з яких добувається цілюща вода, відрізняються в основному концентрацією мінеральних солей та наявністю специфічних компонентів.

Води виробництва МПП «Алекс» завдяки оптимальній концентрації іонів кальцію, магнію та фізіологічному натрій-калієвому балансу, максимально наближеному до складу внутрішнього середовища організму, чудово ним сприймаються, узлагоджуючи та коригуючи роботу усіх органів. Присутність у водах природного гідрокарбонату натрію (соди) пом’якшує їх, що позитивно впливає на стан волосся і шкіри, особливо при комбінованому (зовнішньому і внутрішньому) застосуванні.