Мінеральні води від МПП «Алекс»

Мінеральна вода  Поляна квасова-8

«ПОЛЯНА КВАСОВА-8»

Відома оздоровчими властивостями ще з 1840 року...

Перші згадки про чудодійну вражаючу дію мінеральної води біля підніжжя гірського перевалу припадають на часи великого переселення народів. Племена гунів у пошуках історичної батьківщини перевалили через Карпати. Гори нарешті розступилися, відкриваючи очам чарівний краєвид. Змучені тривалим переходом мандрівники жадібно припали до джерела, тамуючи спрагу. Вода мала незвичайний смак і наповнювала життєдайною силою. Рани, омиті диво-водою, переставали боліти і швидко гоїлися, тіло наливалося енергією. Відпочивши, гуни рушили далі, у Дунайську низовину, а легенду про цілющу воду понесли з собою і століттями передавали із покоління в покоління.

До речі, у 1870 році на околиці м.Свалява було знайдене поховання воїна-гуна, датоване приблизно 9 ст., нагадуючи про те, що легендами часом стають справжні історичні події.

Вивчаючи родовища мінеральних вод Свалявщини, вчені-геологи дійшли висновку, що їх геологічний вік перевищує 65 млн.років і належить до періоду верхньої крейди. Карпатські гори утворилися внаслідок Альпійських горотворчих процесів близько 1,5 млн.років тому. Під час землетрусів та коливань земної кори з'явилися гігантські розколини та складки і вода виявилася заточеною у величезних підземних резервуарах, де тисячоліттями вбирала в себе чарівні сили матінки-природи, збагачуючись солями та мінералами.

Мінеральні води Закарпаття відомі більше 500 років. У грамотах угорського короля 1463 року згадуються чудодійні джерела поблизу Сваляви. У 1800 р. свалявська мінеральна вода експортувалася у Вену та Париж у якості дорогого столового напою. У 1812 році існуючі заводи розливали 150-180 тис.пляшок мінеральної води. У 1842 р. у Будапешті мінеральна вода Свалявщини була визнана однією з найкращих, а у 1855 р. отримала золотий диплом на виставці у Парижі. Промислова розробка почалася у 40-і роки 19 століття. У 1892 році за часів Австро-Угорщини був організований курорт Поляна, де вперше офіційно почали використовувати мінеральну воду з лікувальною метою і побудували завод з розливу мінеральної води.

В радянські часи мінеральними водами Свалявщини опікувалося Лужанське заводоуправління мінеральних вод, яке розпалося напочатку 90-х років. На базах основних родовищ – Полянського, Новополянського, Лужанського (Голубинського) - працювали профспілкові санаторії «Сонячне Закарпаття», «Квітка Полонини», «Поляна», об'єднані у курорт Поляна, де сотні тисяч відпочиваючих із усіх республік Радянського Союзу мали можливість відчути на собі позитивний вплив унікальних мінеральних вод. До початку 70-х років 20 ст. мінеральні води курорту за діючою на той час класифікацією відносили до боржомського типу, насамперед через основний лікувальний інгредіент – гідрокарбонат натрію. Але після детального вивчення та порівняння науковці дійшли висновку, що води курорту Поляна відрізняються більш високим рівнем мінералізації та насиченості вуглекислотою, наявністю в біологічно активних кількостях бору та фтору, й цілим рядом інших відмінностей. Це дало вченим підставу виділити раніше невідомий підтип мінеральних вод – Поляно-квасівський (він же Новополянський).

За фізико-хімічними параметрами мінеральні води регіону належать до корисних копалин загальнодержавного значення. Родовища, з яких добувається цілюща вода, відрізняються в основному концентрацією мінеральних солей та наявністю специфічних компонентів.

Води виробництва МПП «Алекс» завдяки оптимальній концентрації іонів кальцію, магнію та фізіологічному натрій-калієвому балансу, максимально наближеному до складу внутрішнього середовища, чудово сприймаються організмом, узлагоджуючи та коригуючи роботу усіх органів. Присутність у водах природного гідрокарбонату натрію (соди) пом'якшує їх, що позитивно впливає на стан волосся і шкіри, особливо при комбінованому (зовнішньому і внутрішньому) застосуванні.

Кожна з наших мінеральних вод є унікальною за своїм складом, що визнано високими Державними стандартами. «Поляна Купель -5», «Поляна Квасова-8», «Лужанська», «Шаянська» та «Поляна Срібна (Ждимир)» включені до Державного реєстру мінеральних вод України і відповідають вимогам ДСТУ 878-93.

Продукція від МПП«Алекс» — це джерело здоров'я і сили, з якого щедро живляться Схід і Захід, Центр, Північ і Південь нашої країни та черпають натхнення споживачі Європи і з-за океану.

Мінеральна вода  Поляна купель-5

«ПОЛЯНА КУПЕЛЬ-5»

Приємна на смак, кришталево прозора мінеральна вода.

Мінеральна вода  Лужанська

«ЛУЖАНСЬКА»

Завдяки збалансованому мінеральному складу ця живильна мінеральна вода ідеально підходить для щоденного вживання..

Мінеральна вода Шаянська

«ШАЯНСЬКА»

«Шаянська» - унікальна, лікувально-столова вода карпатських гір...

Столова вода Вершина

«Вершина»

«Вершина» - одна з небагатьох мінеральних вод Закарпаття, що належить до групи природних столових...